Memòria i Palmarès 2015

Un any més a la butxaca i Mallorca a Dalt de Tot, el nostre club de muntanyisme i escalada continua marxant a les totes.

L’equip de curses de muntanya del club, ha estat esponsoritzat per Prinsotel i Wifi Baleares que enguany ens han fet una donació amb la qual hem pogut fer unes samarretes que s’han passejat per totes les muntanyes i que han estat ben representades a totes del curses de muntanya a les illes i afora, ja que els nostres membres han participat a multitud de curses a l’estranger (TdS del Mont Blanc), península (Marató de la Vall del Congost, Els Bastions a Núria, Traveserina Picos de Europa, Gredos Ultra Run, Ultra Sierra Nevada, Cursa de Muntanya Vistabella, Trail Gredos), a altres illes (Ultra Camí de Cavalls, Ultra Round Trail a Formentera, Trail des Fars) i a la Copa Balear de Curses de Muntanya, pujant a molts de pòdiums en totes les categories.

També un grup del club ha duit els nostres colors aquest estiu pels Pirineus (Ballibierna, Tuca de Culebras, Eriste, Forqueta, Pico Munia, Pic Estaragne i Pic Campbieil, tots de més de 300m) i també per s’ Himàlaia (Manaslu Circuit Trek).

Quant a la secció d’escalada, destacar l’obertura de la via Sagitario (340m) a s’Entreforc per n’Isidre Bisbal i en Derek Watson (Sa Milana).

Finalment, la secció de bici de muntanya també es va passejar per les rutes pirinenques de Pedals de Foc i Pedals d’Occitània.

Agrair-vos, una vegada més, la vostra fidelitat al nostre i vostre club i que continueu gaudint de la muntanya fent el que més ens agrada a tots.

foto a1 foto a2 foto a3 foto a4

Palmarès 2015

Jochen Tüffers: 2n M50 Trail Mallorca Serra de Tramuntana
José A. Arnau Garzó: 1r M50 Marató Serra de Tramuntana

Antoni Mateu Colom: 3r M40 Camí de Cavalls Costa Sud
Pedro Ramis: 2n absolut Gredos Ultra Run, 2n M30 Trail des Migjorn
Miquel A. Quetglas Riera: 3r M40 Gredos Ultra Run
Jaume Garcías Juaneda: 2n classificat K21

Copa Balear de Cronos:
Jaume Garcías Juaneda: 3r Absolut Copa Balear de Cronos i Km Vertical
Ángel Suárez Vázquez: 3r M40 Copa Balear de Cronos i Km Vertical
Jochen Tüffers Cerdà: 1r M50 Copa Balear de Cronos i Km Vertical

Curses Copa Balear:
Jaume Garcías Juaneda: 1r M30 Felanitx Extrem, 3r M30 Km Vertical Fornalutx
Jochen Tüffers: 2n M50 cursa Tomir 44, 2n M50 Cursa Es Teix, 1r M50 crono Barranc Biniaraix, 2n M50 crono Bunyola, 3r M50 Crono Cas Secretari, 2n M50 Km Vertical Can Boí
Pedro Ramis Muntaner: 3r M30 Mancor Extrem, 3r M30 crono Cas Secretari, 3r M30 Comuna de Bunyola, 3r M30 II Trail Nòrdic Palma, 3r M30 Caimari Èpic Trail,
José A. Arnau Garzó: 2n M50 Sa Fita des Ram, 3r M50 Vall de Sóller, 3r M50 Km Vertical Fornalutx

Advertisements

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out / Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out / Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out / Canvia )

Google+ photo

Esteu comentant fent servir el compte Google+. Log Out / Canvia )

Connecting to %s