MEMÒRIA I PALMARÈS 2017

El 2017 ja s’acaba i  MALLORCA A DALT DE TOT XTREM continua marxant a tope.

L’equip de curses de muntanya del club, ha estat esponsoritzat per Prinsotel, reconeguda empresa hotelera que, com anys anteriors, ens ha fet una donació amb la qual hem pogut fer unes camisetes que s’han passejat per totes les muntanyes i que han estat ben representades a totes del curses de muntanya a les illes i afora,  ja que els nostres membres han participat a un bon grapat de curses a l’estranger (Madeira island Ultra Trail, Marató dels Cims d’Andorra, CCC Mont Blanc), península (KV Arredondo, Zumaia Flysch Trail, Trail dels Bastions, Ehunmilak 168k, Epic Trail 42k, Boca del Infierno, Trail Bronchales), a altres illes (Trail dels Fars, All Round Formentera, Camí de Cavalls, Transvulcania) i a la Copa Balear de Curses de Muntanya, Crono i Km Vertical, Lliga de Mallorca i Lliga Balear, pujant a molts de pòdiums en totes les categories.

A més de la Copa Balear de Curses Muntanya, enguany hem tingut la Lliga Mallorca i la Lliga Balear de Curses de Muntanya, lliga de promoció per a corredores i corredors novells que estiguin en procés d’iniciació a aquest esport, on també hem tingut un bon grapat de pòdiums.

També un grup del club ha duit els nostres colors aquest estiu pels Pirineus i el grup dels nostres aventurers (amb una mitja d’edat de 70 anys) han completat la GR-10.

A la secció de bici de muntanya el Presi, Jochen Tüffers, va realitzar la ruta del Tour del Tourmalet i en Josep Morales va participar a la duríssima Trans-Nomad Enduro Adventure Race, quatre dies d’aventura pels Pirineus.

Finalment, a la secció d’escalada n’Isidre Bisbal i un company varen obrir una molt interessant via a Taglia (Marroc) i en Josep Verd i en Jose Garcia han realitzat diverses sortides d’escalada a la península i a França.

Agrair-vos, una vegada més, la vostra fidelitat al nostre i vostre club i que continueu gaudint de la muntanya fent el que més ens agrada a tots.

Bones festes, salut i quilòmetres i a continuar gaudint i cuidant de la muntanya.

PALMARÈS 2017 MALLORCA A DALT DE TOT XTREM

K42:            David Álvarez: 1 M30
Paqui Vázquez: 3 F40
Trail Bronchales 25K:        David Martínez: 3 abM
Trail Boca del Infierno 25K: David Martínez: 3 abM

COPA BALEAR EN LÍNIA

S’Atalaia:   Gori Mateu: 1    M60
Lloseta Xtrem:  Teresa Relea: 1 F40
Marta Florit: 3 F30
Gori Mateu: 1 M60
M.Angel Huelmo: 2 M60
Tomir 42:   Marta Florit: 2 F30
Gori Mateu: 1 M60
MAngel Huelmo: 2 M60
Vall de Sóller: David Martínez: 2 M30
Jochen Tüffers: 1 M50
Gori Mateu: 1 M60
MAngel Huelmo: 3 M60
Equip “Tolito a Dalt de Tot”: primer
Sa Fita des Ram:   David Martínez: 2 M30
MAngel Huelmo: 2 M60
Comuna de Bunyola: David Martínez:  3 abM
Jochen Tüffers: 3 M50
Gori Mateu: 1 M60
Trail Nòrdic Palma: David Martínez: 2 abM
Jochen Tüffers: 1M50
Margalida Ferriol: 1 F50
Rocío Sauci: 3 F40
Pujada al Castell d’Alaró:  David Martínez: 2 abM
Sergio Martínez: 2 M30
Jochen Tüffers: 2 M50
MAngel Huelmo: 3 M60
Marató muntanyes d’Artà: Sergio Martínez: 3 M30
Marta Florit:       2 F30
MAngel Huelmo: 3 M60
Caimari Epic Trail :   Jochen Tüffers: 2 M50
MAngel Huelmo: 3 M60

COPA BALEAR DE CRONOS

Crono Cas Secretari:          Jaume Garcías: 1M30
(Campionat Balear individual) David Martínez: 3 M30
Imma Gil: 1 F50
Jochen Tüffers: 2 M50
M.Angel Huelmo: 2 M60
Crono Penyal d’Honor:     Jaume Garcías: 1 abM
Imma Gil: 1 F50
Jochen Tüffers: 2 M50
Jesús Gago: 2 M60
M.Angel Huelmo: 3 M60
Crono Santa Magdalena:   Sergio Martínez: 3 M30
M.Angel Huelmo: 2 M60
Jesús Gago: 3 M60
Imma Gil: 1 F50
Crono Barranc de Biniaraix:  David Martínez: 3 abM
Jaume Garcías: 1 M30
Imma Gil: 2 F50
Jochen Tüffers: 2 M50
Jose Garcia: 1 M60

LLIGA BALEAR

Trail dels Fars (Menorca): Jochen Tüffers 2M50
Half Round Formentera:  Jochen Tüffers: 1 M50
Trail Serverí:  Sergio Martínez: 2 abM
David Martínez: 1 M30
Jochen Tüffers: 1 M50

LLIGA MALLORCA:

Lluc Trail:      Sergio Martínez: 3 M30
Jochen Tüffers: 3 M50
Trail Puigpunyent:    Jochen Tüffers: 1 M50
Mallorca Desert 23k:   Jochen Tüffers: 1 M50
Mallorca Desert 10K:     Marta Orriach: 1 abF
Felanitx Xtrem:    Sergio Martínez: 1 M30
Es Teix:         David Martínez: 2 abM
Jochen Tüffers: 1 M50
Gori Mateu: 1 M60
Cinc cims de Randa:       David Martínez: 3 abM
David Álvarez: 2 M30
Joan Creus: 3 M50
Sa Talaia Nocturna:  David Martínez: 2 abM
Sergio Martínez: 2 M30
Desafío FAS:     Marta Florit: 2 abF
Rocío Sauci: 1 F40
David Martínez: 1 M30
Trail Sant Juníper:   David Martínez. 2 abM
Sergio Martínez: 1 M30
Trail Serverí:       Sergio Martínez: 3 abM
David Martínez: 1 M30
Jochen Tüffers: 1 M50
Trail Solidari Policia de Calvià: Sergio Martínez: 1 abM
Jochen Tüffers: 1 M50
Fernando Romero: 1 M60
David Martinez: 1 abM (10K)

LLIGA ULTRA DISTÀNCIA:

Mallorca 5000:      Joan Creus: 1M50
Mallorca Desert 54k:   Teresa Relea: 2 abF
Camí de Cavalls 100k:  Teresa Relea: 3 F40

Anuncis

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Google photo

Esteu comentant fent servir el compte Google. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s